Ви громадянин України і плануєте поїздку з Польщі в інші країни ЄС, наприклад: Німеччина? Нижче ви знайдете необхідну інформацію, пов’язану з перетином кордону або безкоштовним залізничним сполученням.

ПРАВИЛА В’ЇЗДУ В ЄС І ШЕНГЕНСЬКУ ЗОНУ

Якщо у вас є діюча віза, біометричний паспорт або карта перебування або ви в’їхали в Польщу на основі безвізового режиму, ви можете в’їхати в інші країни Шенгенської зони на термін до 90 днів. У Берліні право на проживання перевищує 90 днів і, як правило, триває до 31 травня 2022 року.

Якщо ви не маєте біометричного паспорта або не є громадянином України, вам необхідно мати шенгенську візу. Подати заявку на це можна наприклад в німецьких дипломатичних представництвах сусідів України, наприклад, у Польщі.

Однак, якщо у вас немає іноземного проїзного документа (або ваші діти не мають), ви не зможете вільно перетинати кордони з Польщі в інші країни. Ви не будете мати таку можливість, якщо ви подали заявку на надання вам польського міжнародного захисту. Ви зобов’язані залишатися в Польщі до завершення процедури, і ваш паспорт буде відправлений на час процедури в депозитне відомство.

ПРОВІДНИК ПО ПРАВИЛАХ ПОДОРОЖЕЙ, ЩО ДІЮТЬ В ОКРЕМИХ КРАЇНАХ

Натисніть на посилання, щоб дізнатися між іншим: на яких принципах ви можете в’їхати в ту чи іншу країну, що робити, коли хочете влаштуватися на роботу, які обмеження, пов’язані з COVID-19. Інформація поширюється на 21 країну, в тому числі: Австрію, Бельгію, Болгарію, Хорватію, Чехію, Францію, Німеччину, Румунію, Словаччину, Словенію, Туреччину, Угорщину та Великобританію.

КУРСУВАННЯ ПОТЯГІВ З ВАРШАВИ ДО БЕРЛІНА

Як громадянин України, ви можете подорожувати на поїздах PKP Intercity з Польщі до Німеччини у вагонах 2 класу:

1. Безкоштовні додаткові квитки можна отримати в квитковій касі або в поїзді.
2. Безкоштовні додаткові квитки видаються до останньої станції в Польщі.
3. Проїзд здійснюється на підставі неоплачених додаткових квитків із зазначенням або без гарантії місця для сидіння.
4. Ви повинні пред’явити паспорт, посвідчення особи або інший документ, що підтверджує їх громадянство.
5. Перевезення речей і тварин є безкоштовним і необмеженим (ви можете взяти з собою більше речей і тварин, ніж це передбачено правилами PKP Intercity).
6. Подальша поїздка до Німеччини здійснюється на підставі паспорта, посвідчення особи або іншого документа, що підтверджує громадянство.

PKP Intercity також була запущена спеціальна гаряча лінія для громадян України, які хочуть отримати інформацію рідною мовою про розклад руху PKP Intercity та інші пасажирські теми. Гаряча лінія доступна 7 днів на тиждень в годинах 8.00-20.00:

+48 22 473 00 86  – вартість дзвінка відповідно до тарифу оператора,

800 033 022 – безкоштовна гаряча лінія для всіх вітчизняних операторів.

ПІСЛЯ ПРИБУТТЯ В БЕРЛІН

Які кроки потрібно зробити, коли Ви приїдете до Берліна? За цим посиланням ви знайдете основну інформацію про в’їзд, статус перебування та допомогу, яку Ви можете використовувати в столиці Німеччини.

У Берліні подорожувати на громадському транспорті безкоштовно можна після пред’явлення українського посвідчення / паспорта, детальніше посилання.

НОЧІВЛЯ В НІМЕЧЧИНІ

Сайт, де волонтери пропонують житло, посилання

ПОДОРОЖ В АВСТРІЮ

Корисна інформація про Основні питання, пов’язані з поїздкою в Угорщину в якості громадянина України, ви знайдете на транспорт і розміщення Ви знайдете на: https://www.facebook.com/groups/460791109159241?refid=13 або https://www.facebook.com/groups/1427097094373483?refid=13

Ти їдеш до Відня? Найбільш важлива інформація доступна на: Informationen für Menschen aus der Ukraine – StartWien

ПОДОРОЖ ДО ІРЛАНДІЇ
Основні питання, пов’язані з поїздкою до Швейцарії в якості громадянина України, ви знайдете на: Coming to Ireland from Ukraine (citizensinformation.ie).

ПОДОРОЖ ДО ШВЕЙЦАРІЇ

Основні питання, пов’язані з поїздкою до Швейцарії в якості громадянина України, ви знайдете на: Entry and asylum in – UNHCR Switzerland

ПОДОРОЖ В УГОРЩИНУ

Основні питання, пов’язані з поїздкою в Угорщину в якості громадянина України, ви знайдете на: Segítségnyújtás (Ukrajna,Kárpátalja) Допомога українцям | Facebook

БЕЗКОШТОВНІ РЕЙСИ З WIZZAIR

Wizz Air  пропонує 100 000 безкоштовних квитків (пропозиція діє вичерпання квитків ) на вибрані рейси, що вилітають у березні 2022 року, посилання https://wizzair.com/#/rescue. При бронюванні та реєстрації необхідний дійсний український паспорт – ви повинні ввести Міжнародний український номер паспорта в нижньому полі при пошуку рейсу. Ви можете взяти з собою ручний багаж безкоштовно (Макс: 40x30x20 см). Додаткова плата за багаж на візках, всі предмети зареєстрованого багажу та додаткові послуги.

Ви можете забронювати безкоштовний рейс в/з будь-якої сусідньої країни з Україна (Польська, Угорщина, Румунія і Словаччина) В/з будь-якого з доступних напрямків. Для рейсів в/з Канарських островів, Об’єднаних Арабських Еміратів та Ісландії доступні тільки екстрені тарифи для громадян України (Вартість 69,99 Євро). Більш детальну інформацію ви знайдете ТУТ.

ЯК ОРІЄНТУВАТИСЯ В ІНШИХ КРАЇНАХ?

У цих країнах ви можете користуватися безкоштовними поїздами:

Австрія (OBB) – додаткова інформація за посиланням: https://www.oebb.at/en/neuigkeiten/ukraine-hilfe
Бельгія (NMBS) – додаткова інформація за посиланням: https://www.belgiantrain.be/en/news/ticket-help-ukraine
Фінляндія (VR) – Всі українці можуть подорожувати безкоштовно після пред’явлення українського паспорта в поїздах VR Group у Фінляндії до кінця березня 2022 року. Додаткова інформація за посиланням: https://www.vr.fi/en/
Литва ( LTG Link) – з 1 березня пропонує громадянам України безкоштовний трансфер регіональними лініями Литви. Громадянам України, які бажають скористатися безкоштовним транспортом, необхідно буде пред’явити тільки український паспорт або посвідчення особи, а дітям – свідоцтво про народження. Додаткова інформація за посиланням: https://www.traukiniobilietas.lt/portal/info/Ukraina
Словаччина ( ЗСК) – безкоштовний проїзд усіма поїздами для громадян України, яким пред’являть дійсний паспорт. Додаткова інформація за посиланням: https://www.zssk.sk/en/
Чеська Республіка (CD) – громадяни України, які мають паспорт, можуть безкоштовно подорожувати на поїздах Чеської залізниці по всій Чеській Республіці без Бронювання і без квитків. Додаткова інформація за посиланням: https://www.cd.cz/en/

ДЕ ЗУПИНИТИСЯ ЗА КОРДОНОМ?

Шукаєте безкоштовне проживання в Польщі або іншій європейській країні? Перевірте поточні пропозиції на: I CAN HELP HOST або Ukraine Take Shelter.