Найголовніше – це забезпечити безпеку себе та родини. Під час втечі переконайтеся, що ви зібрали основні документи та ліки.

1. ДОКУМЕНТИ

Для ручної поклажі упакуйте:

ПОРАДА: заздалегідь сфотографуйте документи телефоном і надішліть їх, наприклад, на свою електронну адресу чи близькій людині, запишіть всю важливу інформацію в телефон дитини або зробіть бірку з інформацією, якщо дитина маленька.

Ви пакуєте речі в поспіху?

Не можете знайти свій паспорт, і він затримує ваш виїзд?

Пам’ятайте, що з 25 лютого 2022 року у вас є можливість в’їзду в екстреному порядку (без паспорта). Усі громадяни України мають право перетинати польський кордон на підставі будь-якого іншого документа, що підтверджує їх особу.

2. ТЕПЛИЙ ОДЯГ ТА ПРОВІАНТ

Ситуація на кордоні динамічно змінюється, і ви повинні бути готові провести багато годин у черзі на перетині кордону. Якщо можливо, одягніть себе та дітей:

3. ЛІКИ

Ви хвора людина і регулярно приймаєте ліки? Не забувайте про них! Упакуйте відповідний запас для поїздки до Польщі. Якщо можливо, візьміть медичні документи про себе та членів сім’ї, з якими ви подорожуєте.

4. БАГАЖ

ВАЖЛИВО! Пам’ятайте про мобільність. Упакуйте всі необхідні речі в сумку, рюкзак або зручну валізу, яка не буде заважати рухатися. У Польщі на вас чекає підтримка, і вам не доведеться турбуватися про необхідні ресурси.

Ви хочете перетнути кордон машиною?

Черга на кордоні змінюється динамічно. Будьте готові, щоб ви будете чекати довше, ніж ви припускали. Якщо можливо, візьміть запас палива із собою (у каністрі).