Безкоштовний проїзд потягом для громадян України

Важливо! Громадяни України можуть БЕЗКОШТОВНО користуватися залізничним транспортом TLK i IC PKP (назви перевізників в Польщі) в 2-ому класі економічному вагонів в міжміському сполученні на території Польщі (також враховуючи пересадки на наступні залізничні потяги того ж 2-ого класу вагонів). Безкоштовний проїзд здійснюється при наявному документі, котрий підтверджує україньське громадянство і підтвердження приїзду до Польщі після 24.02.2022.

Пам’ятайте про те, що в кожному місті та воєводстві можуть діяти різні пропозиції щодо безкоштовного проїзду для біженців. В найблищому часі ми додамо тут список по воєводствах, в яких діє безкоштовний проїзд або внесені зміни щодо безкоштовного проїзду.

Інформацію можна перевіряти тут:

Bezpłatny transport dla uchodźców z Ukrainy [AKTUALIZACJA] – TransInfo

Перевір діючий розклад поїздів під посиланням: 

Гаряча лінія PKP Intercity українською мовою.

+48 22 473 00 86 – Вартість підключення відповідає тарифу оператора

800 033 022 – безкоштовна гаряча лінія для всіх польських операторів

Номери доступні з 8:00 до 20:00, 7 днів на тиждень

Офіційне джерело інформації про безкоштовний проїзд є доступним за посиланням на сторінку АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ.

Безкоштовні поїздки Uber Aid між українським кордоном, Любліном і i Жешувом

У додатку Uber була додана спеціальна опція Uber Aid, яка дозволяє безкоштовно їздити по призначених маршрутах між українським кордоном, Любліном і Жешувом. 

Як ви можете використовувати Uber Aid? Поїздки в опції Uber Aid доступні на маршрутах від Любліна і Жешува до перерахованих нижче, конкретних прикордонних переходів і назад. Завдяки спеціальній акції можна доїхати безкоштовно.

Акція не працює для внутрішньоміських поїздок.

Перевір оголошення і пропозиції транспорту публіковане приватними особами на групах Facebook або напиши там про потребу у транспорті: 

База контактна для осіб приватних, які надають допомогу в транспорті – список актуалізується весь час:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/13lT4ja1qVoWKMAVaxApLq_wpx7YYHKLdzJbPYhA46GA/htmlview?pru=AAABf1ZxVXg*m8MeQWS47sPjJiVfBSWjhw#gid=0

БЕЗКОШТОВНИЙ ТРАНСПОРТ З TRANSPORTERUA.COM

Якщо ви біженці і шукаєте транспорт від кордону до певного місця в Польщі або ви водій і можете запропонувати перевезення людям, які втекли від війни в Україні, зареєструйтеся на: https://transporterua.com/?fbclid=IwAR1LVZ8Flu_fwALjlL-D8q8PIfYK03HiMrKLWREYDZwX-xebPq-yubaKPNI

БЕЗКОШТОВНИЙ ТРАНСПОРТ З WUKRAINIE.FURGONETKA.PL

Cервіс wukrainie.furgonetka.pl об’єднує людей з України, що потребують перевезення з водіями, які готові запропонувати безкоштовні поїздки.

ВАЖЛИВО!

Якщо ви вирішили подорожувати з приватною особою, пам’ятайте, що ви можете попросити водія назвати своє ім’я та прізвище або сфотографувати його. Надішліть ці дані людині, якій ви довіряєте. Це точно знизить рівень стресу. Якщо ви фотографуєте водія з ідентифікаційною карткою/посвідченням водія, попросіть його зберегти інші дані, крім імені та прізвища.

Якщо Ви не знайшли транспорт до себе або своїх ближніх, подайте свої дані до бази контактів, призначеній для осіб, що шукають транспорт:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1PkhpeOiQK5yIM9bEjzk6feX_hC5RWQysU0DhCgV5tJc/edit#gid=0