• Тимчасовий дозвіл:
 • Дозвіл на тимчасове проживання та роботу
 • Дозвіл на тимчасове проживання – шлюб з громадянином Польщі
 • Дозвіл на тимчасове проживання – поєднання з сім’єю
 • Дозвіл на тимчасове проживання – навчання
 • Дозвіл на тимчасове проживання – підприємницька діяльність
 • Дозвіл на тимчасове проживання – священнослужитель
 • Дозвіл на тимчасове проживання – короткострокове перебування
 • Дозвіл на тимчасове проживання – сезонна робота
 • Дозвіл на тимчасове проживання – делегований працівник
 • Дозвіл на постійне проживання:
 • Дозвіл на проживання – чоловік/жінка громадянина Польщі
 • Дозвіл на проживання – дитина громадянина Польщі
 • Дозвіл на проживання – дитина іноземця
 • Дозвіл на проживання – польське походження
 • Дозвіл на проживання – карта поляка
 • Дозвіл на постійний проживання – перебування толероване
 • Дозвіл на проживання – міжнародний та гуманітарний захист
 • Довгостроковий вид на проживання резидент ЄС

Тимчасовий побит

Дозвіл на тимчасове проживання та роботу

Внесок на карту побиту потрібно подати, якщо ви збираєтеся проживати в Польщі більше 3 місяців і ваша головна мета це побит-праця.

Заяву на отримання посвідки на тимчасове проживання потрібно особисто в Головну канцелярію обласного управління ( Ужонд Воєвудский) або поштою, не пізніше останнього законного дня перебування в Польщі. Потрібно пам’ятати, що дата подачі внеску на карту побиту вважається день подачі на пошті або якщо ви подаєте заявку особисто в уженді.

Якщо ви подасте заяву в строк і в ньому не буде формальних недоліків або донесете/вишлете в зазначений нами термін, ваше перебування буде законним з дня подачі заяви до дня, коли рішення з цього питання стане остаточним. Пам’ятайте про те, що при зміні адреси вашого місця проживання і роботодавця в ході поточного розгляду справи, обов’язково про це повідомляйте.

Документи, які необхідно подати:

Важливо! Дозвіл на проживання ( карта побиту) надається на термін не більше 3 років. Період дозволу залежить, перш за все, від періоду, на який роботодавець має намір довірити вам роботу. 
Дозвіл дає право на виконання роботи в Польщі тільки на умовах, зазначених у ньому. Ви не можете працювати в іншого роботодавця на цій же основі. Винятком є дозволи, видані у випадках, коли ви звільнені від обов’язку мати дозвіл на роботу.
Ваш обов’язок – повідомити воєводі, який видав ваш дозвіл, про припинення роботи протягом 15 днів після втрати роботи. Якщо ви хочете працювати на іншого роботодавця, ви повинні подати заявку на зміну тимчасової посвідки на проживання і на роботу. Якщо ви не подали заявку на зміну посвідки на тимчасове проживання і роботу або нової заяви на тимчасове проживання і роботу або зміну децизії, ми почнемо процедуру відкликання посвідки на проживання, так як припинена мета перебування, про яку Ви заявляли при подачі заяви на тимчасове проживання. Якщо ви цього не зробите, ми можемо відмовитися від зміни / надання іншого дозволу на тимчасове проживання.

Дозвіл на тимчасове проживання – шлюб з громадянином(кою) Польщі

Внесок на карту побиту потрібно скласти, якщо ви збираєтеся проживати на території Республіки Польща більше 3 місяців і перебуваєте у визнаному польським законодавством шлюбі з громадянином(кою) Республіки Польща.

Заяву на отримання посвідки на тимчасове проживання потрібно особисто в Головну канцелярію обласного управління ( Ужонд Воєвудский) або поштою, не пізніше останнього законного дня перебування в Польщі. Потрібно пам’ятати, що дата подачі внеску на карту побиту вважається день подачі на пошті або якщо ви подаєте заявку особисто в уженді.

Документи, які необхідно подати:

Важливо! У процесі надання дозволу на тимчасове проживання орган, який веде цей розгляд, зобов’язаний визначити, чи був укладений шлюб, щоб обійти закон про іноземців. У разі необхідності і уточнення наявних у органу доказів у справі в ході розгляду справи, іноземець може бути викликаний для надання інших документів або для дачі показань, що підтверджують обставини, зазначені в заяві, а також обставини, що стосуються мети вступу в шлюб.

Дозвіл на тимчасове проживання – Воз’єднання з сім’єю

Внесок на карту побиту потрібно скласти, якщо ви збираєтеся проживати на території Республіки Польща більше 3 місяців. Дозвіл на тимчасове проживання надається іноземцю, який приїжджає до Польщі або проживає в Польщі з метою возз’єднання з сім’єю і є членом сім’ї іноземця, який проживає на території Польщі по:

Документи, які необхідно подати:

Дозвіл на тимчасове проживання – навяання

Внесок на побит слід скласти, якщо ви плануєте перебувати в Польщі довше, ніж 3 місяці, і якщо основною метою поїздки є навчання або продовження навчання в філії навчального закладу. Заяву на отримання посвідки на тимчасове проживання потрібно особисто в Головну канцелярію обласного управління ( Ужонд Воєвудский) або поштою, не пізніше останнього законного дня перебування в Польщі. Потрібно пам’ятати, що дата подачі внеску на карту побиту вважається день подачі на пошті або якщо ви подаєте заявку особисто в уженді.

Документи, які необхідно подати:

Важливо! Іноземцям, мета яких є перебування в Польщі, якщо обставини виправдовують перебування іноземця на території Республіки Польща на термін більше 3 місяців. Дозвіл на тимчасове перебування в цілях навчання  надається іноземцю, коли навчання, яке є продовженням або доповненням, прийнятне на території іншої держави-члена ЄС і не обійняті програмою ЄС або багатосторонньою програмою, що включає кошти, по підвищенню мобільності або угодою між принаймні двома вищими навчальними закладами, які передбачають мобільність всередині ЄС і іноземець відповідає вище перерахованим умовам надання дозволу на тимчасове перебування.

Перший  дозвіл на тимчасове проживання з метою отримання освіти під час навчання іноземцеві, який починає навчання в Польщі на першому році, надається на період 15 міс, а в разі коли навчання охоплене програмою Євросоюзу або різнобічною програмою, охоплюючу ресурси в сфері мобільності або домовленістю між принаймні двома установами освіти передбачливим мобільність всередині Євросоюзу, перший дозвіл надається на період до 2 років.
Якщо навчання обгрунтовують перебування іноземця на території Польщі коротший період ніж 1 рЯкщо навчання обгрунтовує перебування іноземця на території Польщі коротший період ніж 1 рік, першого дозволу надається на час перебігу академічного року або навчань, подовжений на 3 місяці.
Наступний дозвіл на тимчасове проживання з метою отримання освіти та навчання дається на період  подовжений на 3 місяці, не довший однак ніж 3 роки.

Іноземець, якому було надано посвідку на тимчасове проживання, зобов’язаний повідомити воєводу, який надав цей дозвіл, протягом 15 робочих днів про припинення причини надання дозволу. Якщо дозвіл на тимчасове проживання надав начальник управління у справах іноземців у другій інстанції, тоді зазначене вище повідомлення надсилається воєводі, який постановив про надання цього дозволу в першій інстанції. Порушення цього зобов’язання може призвести до відмови у наданні іншої посвідки на тимчасове проживання, якщо заяву про видачу чергового дозволу на тимчасове перебування подав до закінчення року з моменту закінчення терміну дії попереднього дозволу або з дня, коли рішення про анулювання дозволу на тимчасове перебування стало остаточним.

Ректор вузу або Керівник іншого підрозділу, що веде навчальний заклад,  зобов’язаний повідомити в письмовій формі воєводу, який дає іноземцю дозволу для навчання, про відрахування іноземців, а також про не – проходження кожного року навчання протягом певного терміну. Розмір щомісячних фінансових коштів, після вирахування коштів, призначених для покриття витрат на проживання, який іноземець має для покриття витрат на проживання повинен бути вище, ніж сума доходу відповідно до Закону від 12 березня 2004 року Про соціальну допомогу щодо іноземця та будь-якого члена сім’ї, що перебуває на його утриманні ( повинно перевищувати 600 зл.  для людей в сім’ї або 776 зл. для одиноких людей, що займаються господарством.) Вище згадана вартість проживання повинна включати в себе щонайменше фіксовану суму, пов’язану з експлуатацією  житлового приміщення в розрахунку на кількість осіб, які там проживають, а також плату за комунальні послуги.

Дозвіл на тимчасове проживання – підприємницька діяльність

Внесок на побит слід скласти, якщо ви плануєте перебувати в Польщі довше, ніж 3 місяці, і ваша основна мета – вести бізнес або / і виконувати роботу, виконуючи функції в раді директорів товариства з обмеженою відповідальністю або акціонерного товариства, яке створив іноземець або чиї акції або акції іноземець отримав або придбав. Заяву на отримання посвідки на тимчасове проживання потрібно особисто в Головну канцелярію обласного управління ( Ужонд Воєвудский) або поштою, не пізніше останнього законного дня перебування в Польщі.

Документи, які необхідно подати:

Важливо! Якщо ви займаєте посаду в раді директорів компанії і не володієте часткою в цій компанії, подайте заявку на отримання дозволу на тимчасове проживання і роботу. На додаток до виконання умов для отримання єдиного виду на проживання та роботу, вам потрібно буде показати, що компанія, в якій ви виконуєте функцію, відповідає ум..овам доходу. Потім подайте документи про підприємницьку діяльність, про яку говорилося вище.

Дозвіл на тимчасове проживання – священнослужитель

Внесок на побит слід скласти, якщо ви плануєте перебувати в Польщі довше, ніж 3 місяці. Дозвіл на тимчасове проживання можна надати іноземцю, який є священиком, членом ордена або особою, яка виконує релігійну функцію в церкві або у зв’язку товариствам, стан якого регулюється міжнародним договором, чинним законодавством на території Республіки Польща, або яка діє на підставі запису в реєстрі церков та інших релігійних громад і якщо його перебування на території Польщі пов’язаний з виконанням функції або підготовкою до її виконання. Заяву на отримання посвідки на тимчасове проживання потрібно особисто в Головну канцелярію обласного управління ( Ужонд Воєвудский) або поштою, не пізніше останнього законного дня перебування в Польщі.

Документи, які необхідно подати:

Дозвіл на тимчасове проживання – короткострокове перебування

Заяву на отримання посвідки на тимчасове проживання потрібно особисто в Головну канцелярію обласного управління ( Ужонд Воєвудский) або поштою. Про надання посвідки на тимчасове проживання у зв’язку з обставинами, що вимагають короткочасного перебування на території Республіки Польщі ви можете подати заяву, перебуваючи на її території, а також:

Документи, які необхідно подати:

Важливо! Дозвіл на тимчасове перебування у зв’язку з обставинами, що вимагають короткострокового перебування, може бути надано на строк до 6 місяців. Проживаючи на підставі цього дозволу, ви не можете претендувати на подальшу легалізацію перебування на звичайних умовах, наприклад, у зв’язку з виконанням роботи.

Дозвіл на тимчасове проживання – сезонна робота

Внесок потрібно скласти, якщо ваша основна мета-виконувати сезонні роботи.

Документи, які необхідно подати:

Важливо! Дозвіл на тимчасове перебування у зв’язку з виконанням сезонних робіт надається на термін дії дозволу, але не більше 9 місяців.