Дізнайтеся, крок за кроком, як відкрити особистий рахунок в банку в Польщі, які формальності потрібно виконати, які документи підготувати. Дізнайтеся, які банки не стягують комісії, наприклад, за перекази з Польщі в Україну. Ознайомтеся з пропозиціями польських страховиків у сфері, серед іншого: страхування автотранспортних засобів. Дізнайтеся, де і як обміняти гроші.

Дізнайтеся, крок за кроком, як відкрити особистий рахунок в банку в Польщі, які формальності потрібно виконати, які документи підготувати. Дізнайтеся, які банки не стягують комісії, наприклад, за перекази з Польщі в Україну. Ознайомтеся з пропозиціями польських страховиків у сфері, серед іншого: страхування автотранспортних засобів.

Список банків з україномовною версією сайту:

ALIOR BANK

Інтернет-рахунок відкривається у відділенні банку. Необхідні документи: паспорт та карта побуту або віза.

За спеціальною пропозицією цей банк не стягує плату за ведення рахунку для Українців і платіжної картки, випущеної на рахунок протягом 12 місяців.

Біженці, які вирішили відкрити в Alior “Обліковий запис як особистий”, можуть безкоштовно робити виплати з банкоматів в Польщі та за кордоном, а власники облікового запису в Інтернеті можуть скористатися послугами безкоштовних виплат в банкоматах, що знаходяться у відділеннях або установах-партнерах банку Alior.

В Alior Bank планується додатково:

повернення плати за Іноземні перекази в Україну та за всі внутрішні перекази з особистих рахунків, що здійснюються в PLN,
звільнення від плати за ведення особистого рахунку в PLN та обслуговування платіжної картки для існуючих клієнтів з України – звільнення діє з 1 березня 2022 року по 28 Лютого 2023 року,
звільнення від плати за ведення особистого рахунку в PLN і обслуговування платіжної картки протягом 12 місяців з моменту відкриття рахунку.
В рамках коштів Alior Bank також вводить швидкий шлях до випуску картки у філії для всіх постійних і потенційних клієнтів з України.

BANK POCZTOWY

Konto w Porządku – рахунок можна відкрити у відділенні банку. Необхідні документи: паспорт.

BNP PIRIBAS

Konto Otwarte na Ciebie – рахунок можна відкрити у відділенні банку. Необхідні документи: паспорт або тимчасове посвідчення особи іноземця, ІПН (український податковий номер), польський номер телефону

Поповнення на особовий рахунок: без комісій для громадян України за грошові перекази в цю країну (повернення максимум через 2 дні), безкоштовні депозити та зняття коштів у відділеннях банків та банкоматах у Польщі.

Гаряча лінія для громадян України працює за номером телефону: +48 503 228 228.

GETIN BANK

Konto Proste Zasady – Рахунок за простими правилами, який відкривається у відділенні банку. Необхідні документи: паспорт або прописка та індивідуальний податковий номер..

Бонуси до особистого рахунку: “Pakiet niezawodny” – “Надійний пакет” (медична допомога, допомога на дому) – обов’язкове місце проживання в Польщі та номер PESEL, Пакет захисту картки.
Гаряча лінія для громадян України працює за номером телефону: +32 604  30 18.

BANK PKO

Konto bez Granic  – Рахунок без меж – можна відкрити у відділеннях банку. Необхідні документи: паспорт або інший документ, що посвідчує особу. Не обов’язково: наявність адреси в Польщі, телефон польського мобільного оператора.

Бонуси до особового рахунку: знижки в окремих магазинах за Програмою привілеїв, 12 місяців безкоштовно, тимчасова картка до рахунку може бути видана під час відкриття рахунку в окремих відділеннях, звільнення від комісії за швидкий переказ у Кредобанк та за замовлення іноземного переказу в будь-який банк України (пропозиція діє 3 місяці).

SANTANDER BANK POLSKA

Konto Jakie Chcę – рахунок можна відкрити у відділенні банку. Необхідні документи: паспорт та довідка з роботи, видані роботодавцем, або прописка/документ, що підтверджує право на постійне проживання.

Бонуси до особового рахунку: 1% кешбек від витрачених коштів за електроенергію, газ, телефон і телебачення.

До 31 березня комісія за вихідні та вхідні перекази до/з банків України (код SWIFT UA) не поширюється на фізичних та бізнес-клієнтів. Застосовується до переказів у будь-якій валюті в режимах:

Інші банки, які звільнили з оплат грошові перекази з Польщі в Україну або скасували комісію за інші послуги:

BANK MILENIUM 

Клієнти з громадянством України звільняються від плати за:

• обслуговування рахунку
• платіжні картки
• всі зняття коштів у банкоматах.

Відсутня комісія за всі іноземні перекази фізичних осіб в Україну (зміна стосується відправників переказів незалежно від громадянства) та комісій за зняття готівки у відділеннях.

За номером телефону працює гаряча лінія для громадян України: +48 22 598 40 45 8:00 – 20:00

CREDIT AGRICOLE

Рахунок відкривається у відділенні банку. Необхідні документи: паспорт.

Повернення комісій за перекази в Україну для фізичних осіб – автоматичне повернення протягом 2 тижнів. Відсутня комісія за зняття коштів з банкоматів у Польщі та без комісій за рахунок та карту до рахунку. Безкоштовні перекази в Україну.

За номером телефону працює гаряча лінія для громадян України: +71 799 71 14

ING BANK ŚLĄSKI

Призупинення стягнення комісії за перекази в Україну. Щоб створити обліковий запис, ви повинні написати декларацію про прибуття до Польщі після 23 лютого 2022 року та пред’явити один із документів, перерахованих Польським офісом у справах іноземців, наприклад, заяву про міжнародний захист, подану на польському кордоні.

За номером телефону працює гаряча лінія для громадян України: +48 32 357 00 69 9:00 – 17:00

mBank
Повернення комісій за перекази в банки України. Повернення здійснюється протягом двох тижнів з дати здійснення переказу.

Рахунок  <- посилання для вибору облікових записів

Гаряча лінія для громадян України працює за номером телефону:+48 42 6 300 800

Безкоштовне автом

ВАЖЛИВО!

Кожен транспортний засіб, що рухається польськими дорогами, повинен мати обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності.

Ви заїхали до Польщі з України на автомобілі на українській реєстрації? Використовуйте Зелену карту – це підтвердження про наявність обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності. Якщо у вас немає Грін-карти, після перетину польського кордону ви повинні отримати обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності. Їх пропонують наступні компанії Hestia, PZU та Warta. Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності безкоштовне протягом 30 днів для осіб, які в’їжджають з України.

PZU

Як громадянин України, ви можете скористатися пропозицією на покриття витрат на 30-денний TPL для свого автомобіля. Ви можете знайти страхові поліси у агента PZU на всіх 8 пунктах перетину кордону у визначених пунктах або в будь-якому відділенні. Потрібне свідоцтво про реєстрацію та посвідчення особи. Детальну інформацію можна отримати за номером 22 505 15 63. Лінія працює українською мовою. Графік роботи з понеділка по п’ятницю з 7:00 до 21:00, субота та неділя з 9:00 до 18:00.

ЕРГО ГЕСТІЯ

Як громадянин України, ви можете скористатися безкоштовним страхуванням відповідальності перед третіми особами для автотранспорту, яке буде діяти протягом 30 днів. Гаряча лінія доступна за номером: +48 58 766 34 04, працює цілодобово та обслуговується людьми, які розмовляють польською та українською мовами.

WARTA

Як громадянин України, ви можете скористатися пропозицією безкоштовного 30-денного страхування відповідальності перед третіми особами за автотранспорт, яке буде діяти протягом 30 днів в Польщі та Європейському Союзі. Більш детальна інформація про те, де ви знайдете агента, доступна тут.