Вам потрібна медична підтримка?

Польща надає безкоштовну медичну допомогу людям, які втікають з України. Якщо вам потрібна допомога, ви можете скористатися одним із наведених нижче рішень:

1. Скористайтеся медичною допомогою, яка надається в пунктах прийому, розташованих поблизу прикордонних переходів. 

Список пунктів прийому (натисніть на адресу центру, щоб відкрити його розташування на карті):

 ВИ МОЖЕТЕ ЗНАЙТИ КАРТУ ВСІХ ПРИЙМАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ ТА БІЛЯ ПРИКОРДОННИХ ПЕРЕХОДІВ натиснитут.

2. Безкоштовна допомога в рамках Національного фонду охорони здоров’я – громадянину України, який прибув до Польщі внаслідок військової агресії Росії і який звернувся до сімейного лікаря, спеціалізованої клініки чи госпіталю про проблеми зі здоров’ям, буде надано належну медичну допомогу.

Це стосується громадян України, які мають посвідчення, видане Прикордонною охороною Республіки Польща, або відбиток штампа Прикордонної служби Республіки Польща у проїзному документі, що підтверджує їх законне перебування на території Республіки. Польщі, після перетину кордону з 24 лютого 2022 р. у зв’язку зі збройним конфліктом на території України.

З понеділка, 28 лютого, працює телефон довіри українською мовою, де консультанти дадуть відповідь на всі питання, пов’язані з медичним обслуговуванням у Польщі. Телефонувати за номером 22 566 22 20 можна з понеділка по п’ятницю з 7:00 – 21:00.

3. Безкоштовна онлайн-консультація лікаря для тих, хто потребує, українською мовою онлайн або по телефону. Проконсультуйтесь з лікарем та отримайте консультацію, а також рецепт ліків.

Запитати Лікаря (zapytaj-lekarza.pl)
Лікарі для України | Lekarze dla Ukrainy (znanylekarz.pl)
https://uamed.pl/

4. Медики Для Україниhttps://uamed.pl/ тут ви знайдете лікарів та клініки, які нададуть безкоштовну медичну допомогу людям, які втікають від війни з України.

5. Безкоштовна медична допомога доступна також у приватних закладах по всій Польщі:

6. Безкоштовні щеплення Covid-19 – особи, які перетинають польсько-український кордон, звільняються з карантину та пред’явлення негативного результату тесту на SARS-COV-2. Польща запровадила можливість вакцинації іноземців української національності в рамках Національної програми вакцинації проти COVID-19. Умовою для набуття права на щеплення є наявність документа, що підтверджує особу (у тому числі: ID-картка, паспорт та тимчасове посвідчення особи іноземця – TZTC).
Дізнатися більше тут.

7. Реалізація рецептів для людей з України

Загальнодоступні аптеки, що діють в Польщі, зобов’язані виконувати рецепти, виписані в країнах, що не входять до Європейського Союзу, включаючи Україну. Дані, які мають бути включені до рецепта, виданого в країні, відмінній від тих, що входять до Європейського Союзу: ім’я або імена пацієнта, адреса пацієнта, міжнародна (поширена) назва або торгова назва, лікарська форма, сила препарату, кількість препарату , дата виписки рецепта, дані особи, яка виписує рецепт, у вигляді штампа або відбитка (ім’я або імена та прізвище, професійна кваліфікація, посвідчення медичного працівника, адреса електронної пошти або номер телефону з міжнародним префіксом для прямого контакту з особою, яка виписала рецепт) та підпис або підпис особи, уповноваженої видавати рецепт.

При загрозі здоров’ю пацієнта фармацевт може видати безрецептурний препарат і особі з України, про що нагадав головний фармацевтичний інспектор. Тоді фармацевт з аптеки або аптечного пункту може виписати рецепт на лікарські засоби (з урахуванням контрольованих заходів). Такі рецепти виконуються з повною оплатою (100%).

8. Безглютенова допомога для України – Контактний пункт Gluten Free, за адресою: pomocukrainie@celiakia.pl Польське Об’єднання Людей з Целіакією і на Безглютенової дієті збирають адреси людей з усієї Польщі, які хочуть допомогти родині, в якій дитина або доросла особа знаходиться на безглютенової дієті. Волонтери в регіонах координуватимуть допомогу в забезпеченні безглютеновими продуктами для цих людей.

Всі, хто вже прийняв біженців на безглютеновій дієті, просять зв’язатися за цією адресою асоціації або за телефонними номерами: +48 509 305 875 або +48 571 329 308.

ОНЛАЙН-ОБЛІКОВИЙ ЗАПИС ПАЦІЄНТА (IKP) УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

На IKP ви знайдете інформацію для громадян України Про охорону здоров’я в Польщі. Дізнайтеся, як отримати електронний рецепт або електронне направлення, Як зробити щеплення проти коронавірусу, як отримати безкоштовний тест на коронавірус, коли і на якій підставі ви можете пройти лікування в лікарні.

Якщо у вас є які-небудь питання або проблеми, будь ласка, зв’яжіться з безкоштовним номером гарячої лінії NFZ: 800 190 590 і виберіть українську мову.

Гаряча лінія NFZ для онкологічних хворих України

З 9 березня 2022 року гаряча лінія Національного фонду охорони здоров’я дозволить контактувати з пацієнтами:

з центрами, де можна буде продовжувати лікування онкології в Польщі.

Зателефонувавши за безкоштовним номером 800 190 590 (працює цілодобово, 7 днів на тиждень, та у святкові дні), пацієнт зможе повідомити про необхідність продовження лікування у Польщі. Достатньо, щоб пацієнт передав на гарячу лінію свої контактні дані. Дані будуть передані в центр, що займається організацією подальшого лікування. Центр зв’яжеться з пацієнтом протягом 2 робочих днів для отримання докладної інформації про пацієнта і хід лікування. У кожному регіоні є хоча б одна онкологічна установа, яка готова прийняти пацієнтів з України.

Гаряча лінія забезпечує підтримку пацієнтів польською, англійською, українською та російською мовами. Ви також можете отримати інформацію по електронній пошті, чату або відеочату з перекладачем мови жестів.

Можливість в Зеленій Гурі звернутися до Психологічно-педагогічної консультації (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna ul. Drzewna 13) і отримати безкоштовні послуги психолога, корекційного педагога, логопеда, дефектолога українською мовою. Консультація проводить обстеження дітей до 19 років, надає висновки для шкіл та дитячих садочков (Orzeczenie, Opinia), проводить розвиваючи заняття, диагностику, терапію. Щоб отримати консультацію потрібно скласти внесок. Якщо вам необхідні документи для вступу до садочка, школи, ліцея, ваша дитина і ви потребуєте допомоги – дзвоніть і запитуйте україномовного спеціаліста.

Більше інформації за посиланням

Контакт 68-506-51-51

ВАМ ПОТРІБНА ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА?

Якщо Вам потрібна психологічна підтримка, Ви можете скористатися безкоштовною допомогою за вказаними нижче телефонами.

+48 669 981 038 Безкоштовний телефон із психологічною та інтервенційною підтримкою українською та російською мовами. Можливі дзвінки через Whatsapp, Viber, телефонні дзвінки.
Понеділок 16:00 – 20:00
Середа 10:00 – 14:00
П’ятниця 14:00-18:00

Психологічна допомога Mindgram – постійно оновлювані номери телефонів
Uruchamiamy Telefoniczną Linię Wsparcia – Mindgram
+48 514 702 266 28.02 9:00-12:00 (мови: українська, російська, польська, англійська)
+48 789 477 425 від 28.02. до 04.03 19:00-21:00 (мови: українська, російська, польська) 
+48 797 418 615  від 28.02. до 04.03 9:00-12:00 (польська мова) 

Центр кризового втручання в Кракові надає психологічну допомогу громадянам України, які перебувають у столиці Малопольщі, за цілодобовим номером телефону 12 421 92 82.

Варшава: Центр догляду за дітьми з України та безкоштовна психологічна допомога для молодих біженців, запущений органами самоврядування Мазовецького воєводства в Мазовецькому нейропсихіатричному центрі на ul. Koszykowej 79b, пн-пт, тел. +48 22 468 25 00

Безкоштовна Психологічна допомога онлайн в Booksy

На спеціальній сторінці в Booksy ви знайдете профілі психологів, що дають безкоштовні консультації людям, постраждалим від збройного конфлікту в Україні. Консультації проводяться онлайн у вигляді відеоконференцій на платформі Zoom. Вони доступні на декількох мовах на вибір (між іншим українська, російська, англійська). Забронювати візит в: Безкоштовна онлайн – Психологічна допомога-забронювати візит онлайн – Booksy

Безкоштовна Психологічна допомога в Кракові або через Skype / Zoom

Безкоштовна Індивідуальна або групова психотерапія і для дітей від 13 років, кризове втручання або просто зустріч з психологом українською або російською мовою. Психолог, психотерапевт, з великим досвідом, віднедавна в Польщі. Особисто приймає в Кракові, також є можливість зустрітися через Skype або Zoom. Кількість місць обмежена. Тіло: +48 606 325 160.

Телефон Довіри для дітей 800 12 12 12 від 2.03.22  психологічна допомога українською та російською мовами:

Дитячий телефон Довіри Речника з Прав Дитини: за номером 800 12 12 12 також буде служити для надання психологічної підтримки дітям і підліткам, які не знають польської мови. Чергування вестимуть психологи, які вільно володіють українською та російською мовами.

Денні чергування

понеділок 21 березня з 15 до 22 години

Вівторок 22 березня з 15 до 22 години

середа 23 березня з 15 по 22 години

четвер 24 березня з 15 до 22 години

середа 30 березня з 15 по 22 години

Нічні чергування

субота, 26 березня з  22 по 06 години У нинішній ситуації не можна забувати і про травму, яку переживають діти, які знають польську мову. Для них як і раніше, 24 години на добу і сім днів на тиждень За номером 116 111 працює телефон довіри Фонду Ми Даємо Дітям Сили.

ОБОВ’ЯЗКОВІ ЩЕПЛЕННЯ

У Польщі обов’язкові щеплення здійснюються за календарем щеплень у:

 Oсоби, які залишаються на території нашої країни протягом періоду, що перевищує 3 місяці з моменту перетину кордону, зобов’язані виконати профілактичні щеплення або надати підтвердження вакцинації відповідно до чинної Програми профілактичних щеплень на 2022 р.

ОБОВ’ЯЗКОВІ ЩЕПЛЕННЯ (БЕЗКОШТОВНІ) В ПОЛЬЩІ ДЛЯ ДІТЕЙ ВІД 0 ДО 19 РОКІВ:

ХТО ВІДПОВІДАЄ ЗА ВАКЦИНАЦІЮ ДІТЕЙ?

За обов’язкові щеплення у дитини відповідають його батьки і Сімейний лікар.

ЯК ВАКЦИНУВАТИ ДИТИНУ?

При першому відвідуванні клініки попросіть лікаря загальної практики обговорити з вами календар щеплень, а при необхідності – скласти план з індивідуальними потребами вашої дитини.

КАЛЕНДАР ЩЕПЛЕНЬ НА 2022 РІК

Календар вакцинації на 2022 рік доступний за адресою: https://szczepienia.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2021/11/Kalendarz-szczepien%CC%81-2022.pdf