Способи приїзду до Норвегії

Існують різні способи, якими іноземці, які переживають війну в своїх країнах, таких як Україна, можуть використовувати, щоб приїхати до Норвегії, і один з них – це перевезення норвежцями з кордонів, включаючи кордон з Польщею. Будь-яка особа, яка перевозить українських біженців до країни, повинна повідомити імміграційну службу Національної поліції. Використовується електронна адреса pu.desken@politiet.no або за телефоном 22 80 66 00.

Українці, які подали заявку на отримання колективного захисту у Норвегії та отримали норвезький ідентифікаційний номер, можуть замовити електронне посвідчення особи, щоб отримати доступ до ряду цифрових державних послуг у Норвегії. Це включає, наприклад, медичні послуги, цифрові поштові скриньки та соціальні послуги.

Способи легального подорожі до Норвегії включають:

Також українці на норвезькому кордоні можуть подати заяву на захист незалежно від того, легально вони туди перебували чи ні.

Ви можете приїхати до Норвегії і попросити притулку, навіть якщо у вас немає цих документів і ви вже перебуваєте на норвезькому кордоні. Наразі норвезька влада не вважає країни, які переживають війну, безпечними. Таким чином, уряд забезпечить їм тимчасовий колективний захист у Норвегії. Однак, якщо хтось не хоче подавати заяву про надання притулку, три вищезазначені умови застосовуються у разі відсутності документів. Більше інформації про це можна знайти на UDI

У Норвегії іноземцям надається тимчасовий захист

Будь-яка особа, яка раніше проживала в країні, яка постраждала від війни, має право на тимчасовий захист від будь-якої країни ЄС. Тимчасовий захист триватиме щонайменше один рік, залежно від того, як розвиватимуться події в їхніх країнах. У тимчасову заяву входить доступ до освіти для дітей, доступ до житла та ринку праці, медична допомога та вид на проживання.

Усі громадяни та їхні сім’ї, які були переміщені внаслідок війни, мають право на тимчасовий захист. Також захист можуть отримати громадяни третіх держав та особи без громадянства, які отримали захист у країнах, завданих війною, як-от Україна, та їхні родини. Щоб бути в безпеці, потрібно мати такі документи, як посвідчення особи та паспорти, щоб полегшити процес реєстрації.

Відкриття банківського рахунку в Норвегії

Норвегія є однією з держав із сильною економікою, а це означає, що вона відіграватиме значну роль у допомозі біженцям.

Процес відкриття банківського рахунку в Норвегії не є складним. Необхідні наступні документи:

Важливо відзначити, що біженці, які приїжджають до Норвегії, повинні отримати D-номер. Вони можуть отримати його в районних відділах поліції, як зазначено вище. Крім відкриття банківського рахунку, тимчасовий ідентифікаційний номер дає їм доступ до інших послуг. Біженці, наприклад українці, які мають біометричні паспорти, можуть перебувати в Норвегії 90 днів без візи. Однак вони повинні зареєструватися, щоб отримати доступ до послуг органів влади.

номер D